ורטיגו ומחלת מנייר

ורטיגו ומחלת מנייר

טוב, מי שמכיר אותן מניסיון אישי באמת מוצא את עצמו לא פעם מקלל...

ורטיגו היא תחושת סחרור מטרידה, שלא מותאמת לתנועה האמיתית. הרגשה שאתם או העולם סביבכם נמצאים בתזוזה מתמדת, גם כאשר בפועל הכול סטטי ויציב.

לורטיגו עשויות להיות סיבות שונות. גורם נפוץ הוא "מחלת מנייר", הפרעה במערכת שיווי המשקל כתוצאה ממחלה באוזן הפנימית, שידוע שמוחמרת במצבים של מחסור בויטמינים וצריכה מוגברת של מזונות מסוימים, אלכוהול וקפה. אבל ישנן גם סיבות אפשריות נוספות לתחושת סחרור, מבעיות אחרות באוזניים ועד מחלות נוירולוגיות ואפילו שבץ. לכן אם חווים ורטיגו חשוב, לפני הכול, להבדק אצל רופא.

אליי לקליניקה מגיעים מי שכבר עברו את תחנות הבדיקה והטיפול הרפואי הקונבנציונאלי, שללו בעיות הדורשות התערבות דחופה ולעתים ניסו (ומיצו) טיפול תרופתי. אלה שכעת מתמודדים עם ורטיגו כמשהו ש"צריך ללמוד לחיות איתו".

מי שסבלו פעם מסחרחורות יודעים עד כמה מצב כזה יכול להיות מתיש. תחושת אי היציבות ואובדן האחיזה בקרקע מעייפים, גורמים לבחילות, ומקשים מאוד לתפקד בעבודה ובבית. 

לשמחתנו, יש מה לעשות כדי להקל על התופעות. יש קשר ישיר בין התזונה שלנו, מתח (סטרס) וסחרחורות. התופעות האלה הן לא גזרת גורל שחייבים להשלים איתן, ואין בהכרח צורך בכדורים כדי להקל עליהן. מניסיוני, תהליך לא ארוך של שינוי תזונתי  ופרחי באך מותאמים אישית יכולים  אפילו להעלים לגמרי את הסחרחורות.
לפני כחמש שנים טיפלתי באשה שסבלה מתופעות הלוואי של מחלת מנייר. היא תיארה סחרחורות על בסיס קבוע, אי יציבות, תחושה של אובדן אחיזה בקרקע ואי יכולת לנהוג. היא עברה איתי תהליך קצר וממוקד ומאז לא סובלת כלל מהתופעות ולא נדרשת לתרופות נגדן.
מטופלת אחרת הגיעה לאחרונה כשהיא סובלת מסחרחורות בתדירות גבוהה. גם במקרה הזה, במעבר לאכילה בריאה ופרחי באך מותאמים אישית הבעיה נפתרה, וכבר חודשים שאותה אשה נהנית מחיים יציבים, ללא סחרחורות.

אין סיבה להישאר מסוחררים – בואו לקבל את היציבות שלכם בחזרה.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן