טיפול באמצעות פרחי באך

שיטת טיפול המבוססת על ההנחה כי כל כאב פיזי, מחלה או אתגר בריאותי,
קשורים בליבם במקור נפשי כלשהו,

ולכן חשוב מאוד לעבוד גם על הרובד הנפשי והרגשי.
האמונה היא שהגוף והנפש הינם ישות אחת, ובאמצעות עבודה על הנפש
אפשר בהחלט להביא מזור לכאב.

עוד קצת פרטים רשמיים

השיטה פותחה ע"י ד"ר אדוארד באך, רופא וחוקר אנגלי, הומיאופת והרבולוג.
באך הקדיש את חייו לחיפוש שיטת ריפוי טהורה וטבעית, תוך כדי התבוננות וחיבור לטבע.
הוא האמין שיש קשר הדוק בין המחשבות והלך הרוח שלנו, לבין הבריאות ויכולת ההחלמה שלנו ממחלות.

הוא הצליח לפתח 38 תמציות ייחודיות, שהוכנו ממיצוי עדין של פרחים, עצים, או שיחים, ומטרתם היתה לספק לחולים תמיכה נפשית במהלך התמודדות עם מחלות, ולטפל בגורמים כמו פחד, דיכאון וחרדות, על-מנת שלא יפגעו בתהליך הריפוי.

שירה רוזנבוים וטיפות באך

אז איך זה עובד?

המפגש הראשון הוא בעצם שיחה, שתעזור לי להבין מה מטרת הטיפול ואיך הטיפות יוכלו לעזור למטופל.
לאחר מכן, על-מנת לדייק את התמצית שרשמתי, אנחנו עובדים עם קלפים מיוחדים, הנקראים "רגעים שבאך" שבעצם משלימים עבורי את התמונה, ומשם המטופל יוצא מהקליניקה עם בקבוק התמצית המדויק עבורו.
כל מטופל שנכנס אליי לקליניקה, נכנס באותו רגע גם אליי ללב, ולכן חשוב לי מאוד להמשיך את הקשר מעבר לפגישה הפרונטלית וללוות כל אחד במעקב אישי, שתורם מאוד להצלחת הטיפול. לאחר סיום הבקבוק הראשון (בד"כ לוקח כחודש), אנחנו נפגשים שוב או קובעים שיחת טלפון, על-מנת לבדוק מה השתפר ואיך מתקדמים לבקבוק הבא.

במי אני מטפלת?

ילדים ומבוגרים.
במקרה של ילדים קטנים, אין הכרח להביא את הילד לקליניקה, וניתן לבצע את השיחות מול ההורים.

המקרים בהם פרחי באך יכולים לעזור

מגוון מצבים רגשיים כמו עצבנות, התקפי זעם, קיטורים, תשומת לב, פחדים וחרדות, חרדות בחינה, חרדות טיסה, קשיי שינה, קושי בביה"ס, וגם בעיות כמו הרטבת לילה לא מותאמת לגיל, בעיות גמילה ועוד. בנוסף, במהלך שנותיי כמטפלת בעזרת פרחי באך, חזיתי בשיפור משמעותי במצבים פיזיים כמו מעי רגיז, קרוהן, קוליטיס, מיגרנות, סחרחורות, ורטיגו, מנייר, קנדידה ועוד (בד"כ בשילוב תמיכה תזונתית).
בנוסף, פרחי באך מהווים תוסף תומך נהדר לטיפול בקשיי קשב, ריכוז והפרקטביות בין אם ללא שימוש בתרופות, או במקביל אליהן.

חשוב לדעת

פרחי באך הינם תוסף טבעי לחלוטין, וניתן בהחלט לשלב אותם עם נטילת תרופות מכל סוג שהוא. הם אינם ממכרים, פשוטים מאוד ללקיחה, ומתאימים לכל גיל ולכל מין (אפילו לבע"ח). כמו כן, ניתן להפסיק לקחת אותם בכל רגע שבוחרים, ללא כל בעיה.

מדובר, באמת, בקסם של טיפות.

לשאלות ופרטים נוספים, בואו נהיה בקשר. שלכם, שירה.

מטופלים מספרים על הטיפול

טוב שירה הטיפות האלו משהו.
לפני הטיפות: מלא מחשבות מעכבות, לחץ מתח וחוסר שקט וריכוז. אני כבר בבקבוק שני של הטיפות איתך, את במסירותך דייקת את התרכובת של הטיפות, שאלת אותי מלא שאלות ואני פשוט מרגישה שקלעת בול!
מרגישה רגועה, שלווה, הראש פנוי אני ישנה יותר טוב וקמה בבוקר בטוב. אני מספיקה הרבה יותר בעבודה ויש לי תחושת מסוגלות והרבה יותר מוטבציה. זה פשוט איכות חיים. כמו שאת אומרת הטיפות האלה זה קסם! ואת קסם בעצמך - מקצועית נעימה ואכפתיות כזאת כבר מזמן לא פגשתי,
תודה רבה!

"שירה יקרה, קוסמת שאת!
מי היה מאמין ששקט נפשי, רוגע, שלווה שלפני רגע נראו כה רחוקים, נמצאים ממש כאן איתי בבקבוקון הקסמים שאת רקחת עבורי בדיוק כ״כ מושלם!
מהיום הראשון הרגשתי בהיי, שאני מרחפת, מאושרת וקלה. לאחר כמה ימים זה התאזן ויחד עם האיזון, השקט הנפשי שהיה כה חסר לי נשמר. בזכותך היתה לי חופשה משפחתית רגועה, נעימה ונטולת חרדות.
אין לי מספיק מילים להודות, ובכל זאת תודה רבה!"

לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן